Burslar,burs veren yerler,burs veren kurumlar,başbakanlık bursu,burs sonuçları,burs sonucu

Başbakanlık Bursu

Açıköğretim Fakültesi dahil olmak üzere üniversitelerde okuyan her öğrenci bu bursa başvurabiliyor.

TC Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu Yükseköğretim Bursu

Açıköğretim Fakültesi dahil olmak üzere üniversitelerde okuyan her öğrenci bu bursa başvurabiliyor.

Başvurular Ekim ayının son haftası ile Kasım ayının başında yapılıyor. Başvuru formları ise Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Bölge ya da Yurt Müdürlükleri’nden alınabiliyor.

Başbakanlık Burs Merkezi
Adres :
Karanfil Sokak No 67 Bakanlıklar / ANKARA
Telefon :
0312 424 09 47 (3 Hat)
E-mail :
sydtfburs@basbakanlik.gov.tr
burs@basbakanlik.gov.tr

Başbakanlık Bursu İle İlgili Ayrıntılı Açıklamalar

1) Bursları devam eden ve Yeni burs kazanan öğrenciler
2) Yatay Geçişle Okul Değişiren Öğrenciler
3) Dikey Geçiş Sınavı ile Okul Değişiren Öğrenciler.
4) Yabancı Uyruklu Öğrenciler
5) Başarı Durumu Hakkında Bilgi
6) Kayıt Donduran Öğrenciler
7) Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

1) Bursları devam eden ve Yeni burs kazanan öğrenciler

– 2002-2003 öğretim yılı için burs miktarı 65.000.000 TL (Özürlü öğrenciler için 75.000.000.TL) olarak belirlenmiştir.

– Yeni öğrencilerin belge kontrolleri devam etmektedir. Belge kontrolleri tamamlandıktan sonra öğrenci listeleri Burs Sorgu ekranında ve Okullarda yayınlacak.Belgelerini başvuru sırasındaki beyanları doğrultusunda eksiksiz hazırlayarak kurumumuza gönderen öğrencilerin Bursları Kurumumuz tarafından açtırılacak bankomat hesaplarına birikmiş olarak aktarılacaktır.

– Yeni burs almaya hak kazanan öğrenciler Bankomat kartlarını, okullarının bulunduğu il merkezindeki Vakıflar Bankası merkez şubelerinden Nüfus cüzdanlarının asli ve fotokobisi, öğrenci belgelerinin aslı ve fotokobisi ile başvurmaları halinde alabileceklerdir.Banka adreslerine Banka adresleri sayfasından okulunuzun bulunduğu İlin Plaka numarasını girerek ulaşabilirsiniz.

2) Yatay Geçişle Okul Değişiren Öğrenciler
Yatay geçis yapan veya yeniden sınava girmek suretiyle okul değistiren ögrenciler (daha önce bir yüksekokul’dan mezun olmamak kaydı ile) aday numaralarını belirtir bir dilekçe ekinde yeni okullarından alacakları ögrenci belgesi ile kurumumuza basvurmaları gerekmektedir.

– Aday numarasız dilekçelere kesinlikle işlem yapılmamaktadır.

– Eğer yeni okulunuz farklı il de ise lütfen bankomat kartınızın değişeceğini unutmayınız.

Hesaplar burslar ilk yatırıldığından sonra açılacaktır. Yeni kartınızı banka sorgu ekranından öğreneceğiniz adresteki Vakıflar Bankasından Alacaksınız.

3) Dikey Geçiş Sınavı ile Okul Değişiren Öğrenciler

Dikey geçis yapan öğrenciler, aday numaralarını belirtir dilekçe ekinde,

– Dikey geçiş sınav sonuç belgesinin fotokopisi,

– Yeni okullarından alacakları öğrenci belgesi ile birlikte kurumumuza basvurmaları gerekmektedir.

Eğer yeni okulunuz farklı il de ise lütfen bankomat kartınızı değişeceğini unutmayınız.

Hesaplar burslar ilk yatırıldığından sonra açılacaktır. Yeni kartınızı banka sorgu ekranından ekranından öğreneceğiniz adresteki Vakıflar Bankasından Alacaksınız.

4) Yabancı Uyruklu Öğrenciler

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu İdaresi yabancı uyruklu öğrencilere yönelik “Sosyal Yardım “ programını 2002-2003 ögretim yılında da uygulayacaktır.

Yabancı öğrenciler başvuru formlarını okullardan alacaklardır. Formlar okullara gönderilmiştir. Son müracaat tarihi 31 Mart 2003 tür.

Bu ögretim yılındaki sosyal yardım programı için yalnızca bu yıl yeni kayıt yaptıran 1. sınıf veya hazırlık sınıfı ögrencileri (ara sınıflar hariç) başvurabileceklerdir.

Sosyal yardım programına başvurmak için ögrencinin;

– Yabancı uyruklu olması,

– Üniversiteye yeni kayıt yaptıran hazırlık, hazırlık olmaması halinde 1. sınıf ögrencisi olması,

– Ögrencinin ilk kez başvuruyor olması, gerekmektedir.

Daha önceki yıllarda sosyal yardım alan, basarısız olmaları nedeniyle sosyal yardımları kesilen ve ara sınıflarda okuyan yabancı ögrencilerin tekrar basvuru yapmaları durumunda bu basvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Burs kazanan yabancı uyruklu ögrencilerin listeleri değerlendirme yapıldıktan sonra okullarda ilan edilecektir.

5) Başarı Durumu Hakkında Bilgi

– Ders geçme sistemi olan okullarda 4 veya 4 dersten fazla başarısız olanların,

– Sınıf geçme sistemi olan okullarda sınıfta kalanların,

– Kümülatif uygulanan okullarda yeterli kümülatif toplamı olmayanların bursları herhangi bir bildirimyapılmaksızın kesilir.

Ancak öğrenciler ön gürülen başarı düzeyini sağlandığından kurumumuza dilekçe ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu durumda öğrencinin okulundan Kurumumuz tarafından tekrar başarı durumu hakkında bilgi almak kaydı ile bursu tekrar açılabilir.

Öğrenciler bu konu ile ilgili dilekçelerini her yıl Haziran – Ağustos ayları arasında ve ara dönemde Ocak-Şubat aylarında vermeleri gerekmektedir.

Bu tarihler haricinde ki bu konu ile ilgili dilekçelere işlem yapılmayacaktır.

6) Kayıt Donduran Öğrenciler

Kayıt donduran ögrenciler aday numaralarını belirtir dilekçe ekinde kayıt dondurdukları belgenin bir kopyasını kurumumuza göndererek burslarını dondurmaları gerekmektedir.

7) Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

– Doldurduğum formu nereye teslim etmeliyim?

Formu nereden almış iseniz tekrar aynı yere veya herhangi bir SYDTF Vakfına teslim etmelisiniz.

– Okuduğum bölüme ait kod kitapçıkta yok ne yapmalıyım?

9999999 numaralı kodu kodlamalısınız.

– Formu teslim ettikten sonra hatalı ve yalnış doldurduğumu farkettim ne yapmalıyım?

Hatalı ve yalnış kodlanan bilgileri düzelterek aday numarasıda yazılı olan bir dilekçe ile birlikte bize elden veya posta ile bildireceksiniz.

– Bursu kazanıp kazanamadığımı nasıl öğreneceğim?

Burs listeleri değerlendirildiğinde tarafımızdan okullara gönderilip duyurulacaktır. Ayrıca sitemizin sorgu ekranından da bakılabilecektir.

– Bursu kazandıysam ne yapmalıyım?

Burs formunda beyan ettiğin bilgileri belgelendirerek tarafımaza ulaştırmalısın. Kazanmadıysan hiçbir işleme gerek yoktur.

– Bankamatik kartımı nereden alacağım?

Eğer bursu kazandıysanız veya zaten burs alıpta dikey veya yatay geçişle il değiştidi iseniz; Bankamatik kartınızı alacağınız banka okuduğunuz ildeki merkez şube Vakıflar Bankası veya sitemizde yayınlanan sorgu ekranındaki BANKA KODLARI kısmındaki kodlara bakarak bulabilirsiniz.

– Aday numaramı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

Web sitemizdeki BURS SORGU ekranından ad , soyad bilgileri ve burs başvuru yılınız ile aday numaranızı öğrenebilirsiniz. Bizden telefonla bilgi alabilmeniz için veya göndereceğiniz dilekçelerin işlem görebilmesi için aday numarasını belirtmelisiniz.

– Burs aldığım takdirde hiç kesilir mi veya nasıl kesilir?

Evet, eğer 1 senede 3 ten fazla zayıf getirisen veya sınıfta kalır veya kaydını sildirir veya okuldan atılırsan bursun kesilir

– Başvuru formunu verdikten sonra istediğiniz diğer belgeleri ne zaman göndermeliyim?

Bursu kazanan adaylar Başbakanlık Bursu sitesinden ve de okularda liste ile duyuralacaktır. Duyuru yapıldığında kazandı iseniz belgeleri o zaman ulaştırmalısınız.

Reklamlar

69 Yorum »

 1. merhaba ben üniversitede okuyorum köyde oturdugumuz için babam yeterli miktarda maaş alamıyor almadığı içinde benim gerekli olan okul harçlıgımı karşılayamıyor bu yüzden sizden burs istiyorum teşekkür ederim

  Yorum tarafından ilyas — Eylül 11, 2008 @ 11:41 am | Cevapla

 2. meraba ben kocaeli üni nde okuyorum.ailem çiftçi.bu ülkede çiftçiye hiç değer verilmiyor.çiftçi kan ağlıyor.mazot ve gübre parası almış başını gidiyor.sanırım böyle olurasa okuluda bırakmam gerekicek.bana yardım ederseniz çok mutlu olacağım.teşekürler.okul no:070205047

  Yorum tarafından yasin — Eylül 13, 2008 @ 7:10 am | Cevapla

 3. merhaba ben üniversite ögrencisiyim babam işçi emeklisi hem harçlık hemde üniw için masraflar günümüz sartlarınıda göz önünde bulundurursak gerçekten karşılanması güç oluyor bu yüzden burs istiyorum tşk ederim..

  Yorum tarafından sumeyra — Eylül 14, 2008 @ 7:13 pm | Cevapla

 4. mrb ben ağustos ayında yapılan yurtkur kayıtlarına başvurmadım ama yinede burs veya kredi çıkma ihtimali olabilir mi?

  Yorum tarafından AYŞEN — Eylül 15, 2008 @ 2:14 pm | Cevapla

 5. merhaba. onceden ve yukarida yazildigi gibi onceden yabancı ogrencilere burs veriliyordu. yeni gelen ogrenciler burs alabiliyorlar mi? varsa eger nereden bilgi alabiliriz?
  saygilarla

  Yorum tarafından ion — Eylül 16, 2008 @ 1:30 pm | Cevapla

 6. merhaba üniversiteye gidiyorum. babam emekli,beş kardeşiz.burs almak istiyorum.

  ilginizden dolayı teşekkür ederim.

  Yorum tarafından zeynep — Eylül 17, 2008 @ 4:12 pm | Cevapla

 7. merhaba hç br iletime cvp alamıyorum formlar ankaradan alınıyormuş başbakanlık bursu için ben nasıl gıdıp alayım ist yokmu kütahyada okuyorum lütfen cvp beklıyorum tşk

  Yorum tarafından elmas kuş — Eylül 18, 2008 @ 11:46 am | Cevapla

 8. Selam.ben Üniversitede 1.sınıfım.Yabanciyim.bu benim ilk burs başvurmam.Annem hasta emekli.sadece babamin maaşına okumam zor oluyor.Bu yÜzden sizden burs almama yardımcı olmanız için rica ederim.

  Yorum tarafından azat — Eylül 18, 2008 @ 2:42 pm | Cevapla

 9. aceba ne zaman burs alabiliriz

  Yorum tarafından tuğba — Eylül 23, 2008 @ 5:56 am | Cevapla

 10. ben başbakanlık bursuna başvurdum hala cvbı gelmedi ne zaman açıklanacak sonuçlar bu bursa çok ihtiyacım var nolur bişey söyleyin okulu bırakmak zorunda kalabilirim bursa m.k.paşa zeynep alpağut 05067360879

  Yorum tarafından zeynep — Eylül 23, 2008 @ 11:50 am | Cevapla

 11. burs almak istyorum yterlı kısımda aılem para vermıyo.babam emeklı oldu için çok zorlanıyoruz.ve okula arabyla gdıp gelıyorum mesafem uzak.paraya ve bura almaya çok ihtyıcam var

  Yorum tarafından habibe — Eylül 23, 2008 @ 9:03 pm | Cevapla

 12. merhaba ben üniversitede okuyorum köyde oturdugumuz için babam yeterli miktarda maaş alamıyor almadığı içinde benim gerekli olan okul harçlıgımı karşılayamıyor bu yüzden sizden burs istiyorum teşekkür ederim

  GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM

  Yorum tarafından İRFAN TURAN — Eylül 24, 2008 @ 1:03 pm | Cevapla

 13. sakarya üniversitesinde felsefe grubu öğretmenliği belgesi alabilmek için tezsiz yüksek lisans yapmaktayım.ailemden maddi destek almıyorum.yardım ederseniz sevinirim.

  Yorum tarafından yasin — Eylül 25, 2008 @ 9:20 am | Cevapla

 14. saygılarımla benim oğlum gazi ünüversitesi tıp fakültesinde öğrenci eşim kanser hastası ben çocuğumu zor şartlarda okutmaktayım çocuğumun eğitimine burs vererek katkıda bulunmanızı bu konuda bana yardımcı olmanızı talep ederim teşekkür ederim

  Yorum tarafından Zeliha Bakır — Eylül 25, 2008 @ 6:38 pm | Cevapla

 15. Merhaba, Balikesir üniversitesinde okuyan Filistinli asıllı bir öğrenciyim. inşaat mühendisliği 3. sınıf. kendi param ile okumaya geldim, kimseden burs almadım. şimdi ise Bursa ihtiyacım var. acaba bana yardımcı olabilir misiniz ??

  okul vasitası ile size ulaşamadım.

  Teşekkürler.

  Yorum tarafından Mahmud Mansour — Eylül 27, 2008 @ 1:59 am | Cevapla

 16. 6 kardeşiz babam emekli ben uludag üniversitesi tıp fakültesinde okuyorum bursa ihtiyacım var ilginizden dolayı teşekkür ederim

  Yorum tarafından şeref — Eylül 28, 2008 @ 11:39 am | Cevapla

 17. vandan ankara hacettepeye okumak için geldim maddi durumum yeterli deildir burslardan yararlanmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

  Yorum tarafından murat — Eylül 29, 2008 @ 6:57 pm | Cevapla

 18. meraba.benim on kardeşim var ve babam çifçi.ekonomimiz yeteri kadar kadar iyi değil.hatta kötü.burs almak istiyorum…..(lütfen)

  Yorum tarafından neba&hayriye — Eylül 30, 2008 @ 5:46 pm | Cevapla

 19. meraba.ben evli ve iki çocuk annesiyim.çifçilikle uğraşıyoruz.sınava girdim ve kazandım.şimdi okuyacak durumum yok.yardım lütfen….

  Yorum tarafından hayriye — Eylül 30, 2008 @ 5:48 pm | Cevapla

 20. meraba.ben bu yıl üni.sınavını kazandım ama babam işsiz kaldı.okumam için burs istiyorum

  Yorum tarafından ayhan — Eylül 30, 2008 @ 5:49 pm | Cevapla

 21. biri bana şimdi yardım etsin.çalışınca söz veriyorum bende başka öğrencilere yardım edecem…

  Yorum tarafından neba — Eylül 30, 2008 @ 5:52 pm | Cevapla

 22. merhaba kutahyalım
  bu sene balıkesır unv. beden egıtımı bolumunu kazandım
  kutahya ilınde sınava gırdım fakat basarılı olamadım.
  aılem maddı acıdan baska bır ılde okumamı ıstemedı . bobamı cok zor ıkna ettım . eger burs alamazsam okuma ımkanım cok zor olacak.. yardımcı olabılırsenız cok sevınırım.. okumak ıstıyorum.

  Yorum tarafından Hatiice — Eylül 30, 2008 @ 6:11 pm | Cevapla

 23. merhaba ben gazi üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim. bursa ihtiyacım var babam emekli maddi durumumuz yeterli değil iginize teşekkür ederim

  Yorum tarafından sevgi turan — Eylül 30, 2008 @ 6:32 pm | Cevapla

 24. merhaba benim konya selçuk üniversitesi de bütün meslek okullarını gördüm başvuru yapmak için ama benim ki olan hadim meslek okulunu göremedim

  Yorum tarafından nurullah — Ekim 2, 2008 @ 9:10 am | Cevapla

 25. bunu nasıl halledicem acaba konyanın şubesine mi gitmem gerek

  Yorum tarafından nurullah — Ekim 2, 2008 @ 9:11 am | Cevapla

 26. merhaba ben malatya ünönü üniversitesinde elektrik okuyorum babam çiftçi 8 kardeşiz. maddi durumumuz çok kötü sizden burs istiyorum.ilginizden dolayı teşekkürederim.

  Yorum tarafından BAYRAM — Ekim 7, 2008 @ 1:58 pm | Cevapla

 27. merhaba ben malatya inönü üniversitesinde elektrik okuyorum babam çiftçi 8 kardeşiz. maddi durumumuz çok kötü sizden burs istiyorum.ilginizden dolayı teşekkürederim.

  Yorum tarafından BAYRAM — Ekim 7, 2008 @ 2:02 pm | Cevapla

 28. merhaba bn hüseyin ben adnan menderes ünvi. seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümünde okuyorum acil bursa ihtiyacım var babmın durumu zayıf ilginiz için teşekkürler

  Yorum tarafından HÜSEYİN — Ekim 8, 2008 @ 12:11 pm | Cevapla

 29. merhaba ben mehmet selçuk üniversitesini yeni kazandım.babam işsiz sizden burs istiyorum teşekkürler.saygılar

  Yorum tarafından mehmet — Ekim 8, 2008 @ 4:20 pm | Cevapla

 30. Ben dil öğrencisiyim .Erciyes üniversitesi Fen Edebiyat fakültesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümünde 1.sınıf öğrencisiyim.geçen sene de almanca öğretmenliği geliyordu ama maddi durum olmadığından gidemedim.bu sene de çalıştım ve daha yüksek bir bölüm kazandım.maddi durumuz çok berbat Annem ve Babam ayrı .Babam herhangi bir yardım da bulunmuyor.Biz annemgilin yanında kalıyoruz.Onlar ise çok yaşlı ve herhangi bir maaşları yok.anneminde bir maaşı yok.kısacası eğer bir ihtiyacı olanı arıyorsanız işte o benim yardımlarınızı bekliyorum inşallah yardım edersiniz çünkü gerçekten ihtiyacım var.

  Yorum tarafından ebru kurtboğan — Ekim 9, 2008 @ 12:33 pm | Cevapla

 31. mrblar.öncelikle çok güzel bi site.ya benm başbakanlık bursuna çok ihtiyacım var ve ben internet üzerinden bir türlü başvuruyu gerçekleştiremedm bulamıyorum başvuru formunu yardım edersenz çok sevnrm teşekkürler

  Yorum tarafından KÜBRA — Ekim 10, 2008 @ 8:47 am | Cevapla

 32. slm.ben insaat mühendisligi bölümünü kazandım.konyada geçinmek oldukça zor yardımlarınızı bekliyorum.tesekkürler…

  Yorum tarafından muhyeddin — Ekim 11, 2008 @ 10:28 am | Cevapla

 33. mrb.ben d.bakırdan. biz 19 kardeşiz . 3 ü üniversite 3 ü de lise olmak üzere 6 kişi okuyoruz . babm da vefat etmiş . 3 ayda bir aldığımız emekli maaşı yetmiyor. ben de bu yıl yüzüncü yıl üniv. tıp fakültesi kazandım . işin kötü tarafı üniversiteyi okuyanların hepsi aileden uzak. gereçekten zor durumdayız. saygılarımla.tel:05355242752

  Yorum tarafından ABDULVAHAP — Ekim 11, 2008 @ 3:25 pm | Cevapla

 34. Merhaba
  ben sultan .yabancı öğrenciyim ve Ege Üniv.Diş Hekimliği fakültesinde okuyourm.1.sınsf
  Biliyorsunus bu bölümü çok masrafli ve ben yabancıyım ve benim için kitap almaak bile çok zor bir şey.Bu nedenle desteğe ihtiyacim var.Lütfen

  Yorum tarafından SYLTAN — Ekim 11, 2008 @ 5:37 pm | Cevapla

 35. ben ıstanbulda eczacılık fakultesınde okuyorum babam emeklı.2 kardesım var.annem ev hanımı.bursa ıhtıyacım var.lutfen.

  Yorum tarafından tuğçe işler — Ekim 12, 2008 @ 2:16 pm | Cevapla

 36. ben köyde oturuyom ailemin durumu kötü sakarya da okuyorum bana yardım ederseniz sevinirim.bir de ablam var okuyan zor durumdayız.

  Yorum tarafından zahibe — Ekim 14, 2008 @ 5:51 pm | Cevapla

 37. mrb ben harran işletme 1. sınıf öğrencisiyim 9 kardeşiz bir özürlü kardeşim var ve babam 15 yıl önce vefat etti ondan kalan emekli maaşıyla geçinemiyoruz okumakta zorluk çekiyorum lütfen burs inmkanı saglayın şimdiden tşkler bana yardım edeceğinizi umut ediyorum:(

  Yorum tarafından şenay — Ekim 15, 2008 @ 8:55 am | Cevapla

 38. sakarya kocaalide oturuyorum acil olarak burs istiyorum

  Yorum tarafından merve ergin — Ekim 15, 2008 @ 1:09 pm | Cevapla

 39. ya bu senede yabancı uyruklular basvura bılırmı basbakanlık bursu ıcın benım cok ıhtıyacım var suan bursa

  Yorum tarafından Rovshan — Ekim 15, 2008 @ 2:19 pm | Cevapla

 40. merhaba ben tuğba balıkesir üniversitesi sınıf öğretmenliği 1.sınıfım ben bir gazi çocuğuyum burs almak istiyorum buna gerçekten ihtiyac var.yardım ederseniz sevinirim.

  Yorum tarafından tuğba — Ekim 16, 2008 @ 8:54 am | Cevapla

 41. İYİ AKŞAMLAR BABAM ÇALIŞMIYOR VE AİLEM 2 ÇOCUK ÜNİVERSİTEDE 1 ÇOCUKTA ORTA OKULDA OKUTUYOR BURSA NASIL BAŞVURACAM TEŞEKKÜRLER.

  Yorum tarafından DİLBER NUR KAHRAMAN — Ekim 17, 2008 @ 7:52 pm | Cevapla

 42. merhaba kocaeli üniversitesinde okuyorum başbakanlık bursu başvuru formunu nasıl bula bilirim yardımlarınız için teşekkür ederim.Bu bursu almaya ihtiyacım var

  Yorum tarafından SERHAT — Ekim 18, 2008 @ 7:16 pm | Cevapla

 43. merhaba ben açıköğretim okuyorum bu sayfanın üst kısmında açıköğretim fakültesi okuyanlarda bu bursu alabilir diyor acaba geröekten böyle bir şey mümkün mü

  Yorum tarafından neşe — Ekim 20, 2008 @ 1:35 pm | Cevapla

 44. arkadaşlar boşuna burs beklemeyin çünkü internetteki haber 2002 ye aitmiş ben form almak için kyk ye gittim oradan öğrendim

  Yorum tarafından kaan — Ekim 22, 2008 @ 12:22 pm | Cevapla

 45. ben 2 sınıf ögrencısıyım gecen sene burs cıkmadı bana kredıde almadım bu sene tekrar basvurabılırmıyım.basvurular nerdeen olacak ve ne zaman bılgılendırırsenız sevınırımmm ne olurr yardımcı olunnn

  Yorum tarafından ayse — Ekim 28, 2008 @ 2:47 pm | Cevapla

 46. iki çocuk annesiyim ikisde okuyor eşimden ayrıyım çocuklarıma burs istiyorumm.

  Yorum tarafından gülay — Kasım 2, 2008 @ 10:17 am | Cevapla

 47. ben 1.sınıf öğrencisiyim burs zamanını unuttuğum için bursa baş vurmadım babamın belli bir işi olmadığı için üniversite okurken zorluk çekiyorum burs almak istiyorum

  Yorum tarafından mehmet — Kasım 12, 2008 @ 7:12 pm | Cevapla

 48. merhaba bana başbakanlık bursu çıkmış sanırım hangi siteden bakabilirim yardım ederseniz sewinirim

  Yorum tarafından duygu — Kasım 13, 2008 @ 5:42 pm | Cevapla

 49. ben sezen 5 kardeşiz 2 si açıkögretm 2si normal okuyorz yetkililr sesimizi duysun nolur

  Yorum tarafından sezen — Kasım 17, 2008 @ 1:04 pm | Cevapla

 50. mrb ben fatma celal bayar üniversitesinde okuyorum. ailem maddi sıkıntıları yüzünden beni okutamıyorlar.ikinci sınıfa geçtim .beni okuldan alacaklar ne olur bana yardım edin bu bursa çok ihtiyacım var. her yere başvurdum cevap alamadım.

  Yorum tarafından fatma — Ağustos 28, 2009 @ 7:51 am | Cevapla

 51. merhaba ben bu yıl üniversite kazandım okumakta olan 5 kardeşim var ve babam işsiz annem öldü çok zor günler yaşıyoruz okumak için gerçekten bursa ihtiyacım var ilginiz içn teşekkür ederim

  Yorum tarafından tuğba — Ağustos 30, 2009 @ 9:26 am | Cevapla

 52. mrb harran üniv.maliye bölümünü kazandım ailemin maddi durumu iyi değil bursa başvurdum çıkarsa memnun olurum

  Yorum tarafından NİZAMETTİN — Eylül 4, 2009 @ 1:48 pm | Cevapla

 53. yormlara bende acizane katılmak istedim.Memur emeklisi olup üniversitede çocuk okutuyorum eğer varsa durumu müsait olanlar ufak bir katkıyla yardımcı olabilirlerse mutlu oluruz…

  Yorum tarafından fatih — Eylül 7, 2009 @ 2:44 pm | Cevapla

 54. bu sene kütahya meslek yüüksek okulun da elektrik bölümünde okuyacağım.nerden burs alabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  Yorum tarafından ferit yıldızöz — Eylül 13, 2009 @ 11:23 am | Cevapla

 55. merhaba ben samsunda unıwersıtee okuyorum babamı kaybettıgım ıcınn okumakta zorluk cekıyorum oyuzden burs almak ıstıyorum yardım edersenız sevınırım… okul numaram 09180050

  Yorum tarafından burcin — Ekim 1, 2009 @ 9:00 am | Cevapla

 56. ben kayseriden yusuf ankara gazi üniverstesinde meslsk öğretmenliğini okuyorum 2 kardeşiz kardeşim orta okulda okuyo babam ikimize yetiştire miyor bu ikinci başvuruşum neden çıkmıyor anlamıyorum ben hiçburs alamıyorum ondan mı nasıl hak bu

  Yorum tarafından yusuf bulut — Şubat 15, 2010 @ 8:46 pm | Cevapla

 57. ya arkdaşlar ben şimdi bir meslek yüksek okulunda okuyorum ve okurken başbakanlık bursu alıyorum açık ögretime geçiş yaptıgımda acaba bursum devam eder mi ne yapmam lazm bana yardımcı olabir misinz lütfennn

  Yorum tarafından mücevher — Nisan 23, 2010 @ 10:56 am | Cevapla

 58. ya arkdaşlar ben şimdi bir meslek yüksek okulunda okuyorum ve okurken başbakanlık bursu alıyorum açık ögretime geçiş yaptıgımda acaba bursum devam eder mi ne yapmam lazm bana yardımcı olabir misinz

  Yorum tarafından mücevher — Nisan 23, 2010 @ 10:58 am | Cevapla

 59. merhaba ben ankara gazi üniversitesinde okuyorum. dört kardesiz ve okula giden iki kardesim daha var babam emekli ama borcundan dolayı emekli maasına haciz geldiği için yarısını alabiliyor bu yuzden egitim masraflarımı kendim karsılamaya calışıyorum. ama yeterli olmuyor bu bursa cok ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum… okul numaram 090971008

  Yorum tarafından mehtap sare bulut — Temmuz 22, 2010 @ 3:46 pm | Cevapla

 60. Merhaba,Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Ve Otelcilik Yüksekokulu(İÖ) 2.sınıf öğrencisiyim,Başbakanlıktan geri ödemeli burs alıyorum ancak harcamalarımı karşılamıyor. haftasonları çalışmak durumunda kalıyorum.Ailemin destek olacağı durumu yok.Bu yüzden değerli bulduğum kurumunuza burs başvuusunda bulunmak istiyorum. ilgileriniz için teşekkür ederim…

  Yorum tarafından Erdal YAVUZ — Ağustos 25, 2010 @ 8:03 pm | Cevapla

 61. merhaba ben bitlisliyim kayseri üniversitesi rpd bölümünü kazandım biz 2 kardeşiz ikimizde aynı yıl kazandık babam esnaf ikimizin ihtiyaçlarını birden karşılayamıyor bursa ihtiyacım var

  Yorum tarafından merve — Eylül 9, 2010 @ 5:06 pm | Cevapla

 62. mrb ben özlem bitlisliyim 3. girişimde üniv kazandım bilg öğretmenliğini babama bu yıl çok fazla
  yük olacagımı düşünüyorum çünkü 2 kardeşiz ve 2 mizde üniv okuyoruz babam esnaf 2 mize birden yetişemez burs almak istiyorum kimse dogudaki insanlara burs vermiyomu sesimizi duyan yokmu hep batıdaki öğrencilere burs veriliyo bütün imkanlardan onlar yararlanıyo bizim onlardan daha çok ihtiyacımız var kimse sesimizi duymuyor imkanlarımız sınırlı yardım edin lütfen

  Yorum tarafından özlem — Eylül 9, 2010 @ 5:20 pm | Cevapla

 63. merhaba ben yabancı uyruklu öğrenciyim ve kendi imkanlarımla okuyorum
  maddi sıkıntım var burs veren yerler varsa sakaryada okuyorum
  2012 şubbatta kayıt oldum
  imkan sağlayabilen vakıf varsa lütfen aşaığdaki adrese iletsin
  aseljanna@hotmail.com

  Yorum tarafından asel — Şubat 6, 2012 @ 10:15 am | Cevapla

 64. merhaba ben yabancı uyruklu ögrenciyim (burssuz) itf kazandım. üniversite harç parası ve türkiyede geçinme imkanlarım sınırlı yardımınıza çok ihtiyacım var.bu halde nerden burs alabilirim.

  Yorum tarafından nuran — Şubat 13, 2012 @ 5:20 pm | Cevapla

 65. a.ö.f okuyorm laborabtrlık ve veterinerlk babam vefat etti annemn emekli aylığı var ben başbakanlk bursu istiorm acaba a.ö.f okuyanlarına veriolar mı ??? yardmcı olrsanz sevinrm

  Yorum tarafından deniz — Ekim 3, 2012 @ 8:30 am | Cevapla

 66. selaminaleykum ben balıkesir üni-de okuyorum 1-sınıfda bursa çok ihtiyacım var sizler bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

  Yorum tarafından ROWSHEN — Ekim 21, 2012 @ 7:26 am | Cevapla

 67. selam ben yabanci uyruklu ögrenciyim burs almak istiyorum yabanci ulkeden geldigim için burda bizim paranin degeri çok du$uyor o yüzden de çok ihtiyacim var, $imdi de ba$vuru yapa bilirmiyim yardemci ola bilirmisiniz, te$ekürler!?

  Yorum tarafından Gülalek — Ekim 31, 2012 @ 7:35 pm | Cevapla

 68. Merhaba.Ben yabancı uyruklı oğrenciyim , 1. sınıfta okuyorum. Ailemde sadece babam çalışıyor , annem çalışmıyor, geçinmek çok zor geliyor. Yardımcı olabilirmisiniz?

  Yorum tarafından Maksat — Ocak 3, 2013 @ 3:23 pm | Cevapla

 69. Merhaba.Ben 1. sınıf yabancı uyruklu öğrenciyim ve kendi imkanlarımla okuyorum
  maddi sıkıntım var . İmkanı varsa yardımcı olun lütfen…

  Yorum tarafından Shirhan — Ocak 3, 2013 @ 3:50 pm | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: